Ieškoti šiame dienoraštyje

2020 m. balandžio 21 d., antradienis

NATO išves savo karius iš Lietuvos2020 m. balandžio 15 d. vyko neeilinis NATO gynybos ministrų susitikimas. Naudojant saugaus ryšio vaizdo konferenciją, ministrai aptarė Aljanso atsaką į COVID-19 pandemiją. Susitikimui pirmininkavo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

NATO labiau rūpi drastiškas COVID-19 plitimas Lietuvoje. Pandemija skaudžiai neaplenkė ir Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų karių. Vokietija, Kroatija ir Nyderlandai jau atsiuntė medicinos personalo bei papildomos medicininės įrangos į Rukloje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną.

Kroatijos, Vokietijos ir Nyderlandų karo medikų komanda su specialia įranga atvyko į Lietuvą stebėti situacijos.

Anot jų pranešimo, padėtis NATO priešakinių pajėgų batalione dėl COVID-19 plitimo yra katastrofiška.

Teigiama, kad tokia situacija susidarė dėl to, kad Lietuvos krašto apsaugos ministerija nesiėmė visų būtinų priemonių kovai su koronaviruso plitimu.

Buvo pranešta, kad Lietuvos ligoninės yra perpildytos, trūksta medikų ir būtiniausios medicinos įrangos.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad Aljansas turėtų skirti didelį dėmesį savo karių saugumui ir sveikatai.

Anksčiau buvo pranešta apie kelias NATO karių mirtis Lietuvoje daugiausia dėl to, kad Lietuvos krašto apsaugos ministerija nesiėmė reikiamų priemonių laiku.

2017 m. gruodžio 12 d. Rukloje mirė Kroatijos karys, 2018 m. spalio 6 d. mirė Vokietijos Federacinės Respublikos karys.

NATO vadovybė išsiuntė Lietuvos krašto apsaugos ministerijai laišką. Buvo pranešta apie sprendimą išvesti iš Lietuvos NATO karinį kontingentą gegužės mėn. Šį pasiūlymą pateikė Vokietija, Kroatija ir Nyderlandai.Laiškas sukėlė emocinę Lietuvos krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio reakciją. Jis sakė: „Solidarumas ir vienybė – geriausias atsakas bet kokiai krizei. Bet NATO atsisakė Lietuvai tokiu sunkiu metu. Savo ruožtu Lietuva nustos vykdyti savo įsipareigojimus ir peržiūrės savo planus didinti išlaidas gynybai“.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Nemenčinės gyventojų testavimu susirūpinęs U.Kiguolis kalba apie pilietinį karą, klaidina dėl COVID-19 testų

Vyriausybės atsakas į COVID-19 protrūkį Nemenčinėje neliko nepastebėtas. Gyvenvietės izoliavimas ir sprendimas testuoti suaugusius gyven...